sobota, 30 marca 2013

Zajączki precz!, czyli wielkanocne życzenia

Z czym kojarzą się Święta Wielkanocne w Polsce? Na pewno nie z Jezusem.

Chciałam znaleźć obrazek sformatowany do funkcji MMS, aby tym razem nie wysyłać suchego "tekstu". Pod hasłem "WIELKANOC", co najmniej do 5 strony w komórkowych googlach nie pokazał się obrazek z Tym, który jest istotą WIELKANOCY. Nie chciało mi się przeglądać kolejnych 20 stron, więc powołałam się na Chomika. Po przejrzeniu kilku właścicieli dotarłam do obrazka ukazującego tak strasznie cierpiącego Chrystusa na czarnym tle, że odechciało mi się cokolwiek wysyłać. Zirytowana osaczającymi mnie kurczaczkami i zajączkami obiecałam sobie, że nie pójdę na łatwiznę i nie wyślę żadnego z powyższych bożków. Pomyślałam więc, jakie ma być przeciwieństwo Chrystusa Cierpiącego? No Chrystus Zmartwychwstały przecież! Po wpisaniu dopiero tego, centralnego, konkretnego hasła ukazały się obrazki przedstawiające to, czego szukałam przez 30 minut. Jednak po dodaniu słowa "MMS" wyskoczyły znów zajączki - tu cierpliwości mi zabrakło i zdecydowałam się na duży format kolorowego zdjęcia ze wstępującym w blasku chwały do nieba Jezusem, które - cynizm osiągnął apogeum w trakcie poszukiwań - wyniosło mnie więcej, niż mniejszy format MMS.

Dopięłam swego, ale na znalezienie tak oczywistej rzeczy musiałam poświęcić naprawdę dużo czasu.
Wielkanoc zatem jest świętem zwierzaków, jakby ktoś jeszcze sobie tego nie uświadomił.

O tym jak bardzo bezmyślne są bezmyślnie kopiowane życzenia "skaczących jajeczek i kolorowych zajączków"...lub na odwrót, nawet nie chce mi się pisać. Staram się być wyrozumiała, więc w tym staraniu głęboko zastanawiam się: co mogą wnieść do mojego życia takie życzenia? Przykro mi, nie znajduję odpowiedzi.
Lepiej nie wysyłać nic, niż wprawiać człowieka w zdenerwowanie w tak ważnych dniach :).
I wcale nie chodzi o to, że to jest tandetne. To jest po prostu bezwartościowy śmieć.

Życzę nam Kochani godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pogody nie tylko za oknem, ale przede wszystkim w sercu, napotykania uśmiechów od nie kochanych przez nas ludzi nie tylko w te Święta, a dla orędowników Wielkanocnych symboli choć małego spotkania z transcendencją ;).

WESOŁYCH Świąt!


P.S. A jakby do 5 strony w komórkowych googlach pojawiał się sam Jezus, to wszyscy by krzyczeli: apage satanas - DYSKRYMINACJA!!!

9 komentarzy:

 1. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
  Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
  i drugiego człowieka.
  Życzę, aby Święta Wielkanocne
  przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
  By stały się źródłem wzmacniania ducha.
  Niech Zmartwychwstanie które niesie odrodzenie
  napełni Ciebie i Twych Bliskich pokojem i wiarą,
  niech da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym poście zawarłaś wszystkie moje myśli. Brawo za inteligencję!

  Asieńko! Niech Twoje serce zawsze wygrywa rytm radości i miłości!
  Igor

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś niesamowitą kobietą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świętowanie nadejścia wiosny, z pisankami, baziami, koszyczkami z jedzeniem, w dzień pierwszej wiosennej pełni Księżyca – jest duuużo starsze niż chrześcijaństwo...

  Tylko w tym roku coś tej wiosny brak ;)

  Radosnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kacper - Ale Asi chodziło o to, że ludzie bezmyślnie kopiują wierszyki o baziach itp, nie chcąc właściwie nic życzyć, więc lepiej nie życzyć wcale. A nie, że każde takie życzenia są złe, bo jeśli są wplecione w coś sensownego, to jest ok :)

  Wesołych!
  Miki

  OdpowiedzUsuń
 6. Asiuniu spójż na to z drugiej strony. w okolicy Bożego Narodzenia pełno jest czekoladowych mikołajów. Wyobraź sobie czekoladowego Jezusa... odgryzłabyś głowę z takiego czekoladowego łakocia???...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widzę związku z życzeniami jajeczkach, ale odpowiadając na pytanie: tak, jadłabym, tak samo jak jem cukrowego lub czekoladowego baranka z koszyczka, który jest symbolem Zmartwychwstałego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wielkanoc jest rzeczywiscie swietem zwierzakow..w tym kontekscie...Jak sie nie jest wierzącym, to trzeba czyms wypelnic pustke..A to wkladanie do koszyczkow milionow skladnikow to ma sens? jak dla mnie zadnego...ale to dla mnie..sol i chleb wystarcza..Msza rezurekcyjna jest wypelnieniem do konca Wielkiego Tygodnia i stanowi komplet ..I to ma sens..
  Asia, ci ludzie nie umieja inaczej..potrzebuja radosci a nie wiedza ajk to robic..i te zyczenia zwierzęce to jest namiastka tego czego pragna..Coz zrobic..? miranda

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytaj "Mistrz i Małgorzata' Bułhakowa, mysle ze spodoba ci sie styl, ironia, gorteska, jak i sama tresc kompletnie irracjonalna...Powodzenia. a moze juz czytalas?
  Podobny styl ma Pilch, poczytaj,,...Mozemy podyskutowac, jelsi chcesz...nie bede sie narzucać..

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię... jakakolwiek by była ;)