piątek, 19 lutego 2016

Zaliczyłam, mogę ćwiczyć.

Zdałam sesję!
Tak, wiem, przysięgałam... już mi nigdy w życiu nie wierzcie :)

Ktoś kiedyś w komentarzu napisał, żebym się nie poddawała, że studia dają satysfakcję i mi pomogą.
Ten ktoś napisał też, że przecież na uniwersytecie znają moją sytuację i może dadzą mi więcej czasu.
Otóż są NADAL wykładowcy, którzy nie mają o mnie zielonego pojęcia.

Dwa tygodnie temu napisałam do wykładowczyni od Gramatyki wiedząc, że sesja jest w toku, a ja nie mam od niej żadnych materiałów, przedstawiłam się, wytłumaczyłam sytuację, powiedziałam, że nie miałyśmy jeszcze ze sobą kontaktu z niejasnych mi powodów, no, ale czy mam zrobić coś w kierunku zaliczenia jej przedmiotu. Pani DOKTOR odpisała, że wpisała mi nieklasyfikowanie, nic o mnie nie wie i UWAŻA, ŻE już dawno powinna dostać ode mnie jakąś wiadomość w sprawie zaliczenia. Dodała, że czeka W TAKIM RAZIE na moją propozycję, co z tym zrobić.
Bardzo rzeczowo wyjaśniłam, mając już doświadczenie przy zaliczeniu innych przedmiotów, jak ja to widzę. Mailowałyśmy w sobotę po południu, do końca dnia pani doktor mi nie odpisała, natomiast w niedzielę o godz. 10:00, gdy nie było mnie w domu, na mojej poczcie pojawił się mail o treści "zgadzam się na zaliczenie tylko w ten sposób...". Do godz. 13:00 miałam jej odesłać wypełniony egzamin, maila odebrałam o godz. 12:30.
Nie było szans, żebym się wyrobiła w czasie, ale zaczęłam pisać myśląc, że jeśli mi nie zaliczy ze względu na czas, to zgłoszę się do Dziekan.
Odesłałam pracę o 13:45 i w te pędy się ubierać, bo na 14:30 byłam umówiona do kina.
Po filmie włączyłam telefon i zobaczyłam, że prace przyjęła. Zaliczyłam.

Ale to było po prostu NIESPRAWIEDLIWE.
Tym bardziej, że nie miałam od niej żadnych materiałów. Zaliczenia z tego przedmiotu były w sumie 3.

Zaliczyłam też dwa najgorsze przedmioty, pan profesor, który je wykłada osobiście do mnie zadzwonił, żeby kilka rzeczy wyjaśnić, bardzo miły i normalny, pożegnał się słowami "no to cześć, powodzenia", ACZkolwiek jego przedmioty są masakryczne i wszyscy się ich boją.

Sesja zimowa zdana, choć sama się nie spodziewałam, że to wszystko nie będzie takie proste, jak może się wydawać słysząc "studia domowe".
Tym bardziej, że jestem radomskim prekursorem.
 Najważniejsze, że można było odreagować.

Kochani, mam o czym pisać i za chwilę kolejny post, ale na razie chcę Was prosić o przekazanie dla mnie 1% Waszego podatku dochodowego, abym mogła mieć poczucie bezpieczeństwa posiadając dodatkowe baterie do respiratora, ssak, zasilacz, za rok być może lek powstrzymujący rozwój SMA i rehabilitację.

Nr KRS: 0000270809
Cel szczegółowy: Czapla, 773

5 komentarzy:

 1. Asia Gratulacje :-)!!!! Widać zdolna Z Ciebie dziewczyna- ambicje zawsze procentują :)!!!
  p.s. Śliczne to zdjęcie z Bratankiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Asiu niesprawiedliwość wykładowców czy nauczycieli w takich sytuacjach to niestety powszechne zjawisko. Najważniejsze ,że się nie poddałaś i nie odpuściłaś. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No coż, głupota i ignorancja jest jak grypa, czyli wszędzie, nawet wśród profesorów, ale nie daj się im, leć dalej naprzód, zawsze będziesz dumna z siebie z tego że się nie poddałaś i pokonałaś własne słabości. I lęki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że już pierwszy semestr studiów jest za Tobą byłem przekonany i wierzyłem, że tak będzie. Dalej Tobie kibicuje i trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię... jakakolwiek by była ;)